Bestsellery

  • Pokaż pasek boczny

Istnieje 141 produktów.

Aktywne filtry

Kotły i piece

Elementy niezbędne do pełnego wyposażenia sprawnie działającej kotłowni to jeden z ważniejszych obszarów dostępnego w naszym sklepie asortymentu. Wiemy dobrze, jak ważne jest nienaganne działanie systemu ogrzewania, dlatego wybierając produkty z tej kategorii, na pierwszym miejscu stawiamy te, które chcielibyśmy mieć u siebie w domu. 

Czy interesują Cię kotły i piece, które skutecznie pozwolą ogrzać Twój dom zimą? Ważny jest rodzaj paliwa, którym piec C.O. będzie zasilany – może to być gaz lub paliwo stałe. W naszej ofercie, którą stanowią kotły i piece, każdy klient znajdzie rozwiązanie, które sprawdzi się w jego domu. W naszym sklepie posiadamy zarówno kotły gazowe, jak i kotły na paliwo stałe.

Kotły DEFRO Eco Design 5 klasa, Kotły na EKO GROSZEK i Pellet (Biomasę), Kotły Gazowe jedno i dwu-funkcyjne. 

Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest Ecodesign ?

Po żarówkach, sprzęcie AGD, itp. Przyszedł czas na urządzenia grzewcze. Niektóre z nich, tak jak pompy ciepła czy kotły gazowe, są objęte tym wymogiem  już od 2015r. Natomiast kotły grzewcze na paliwa stałe ujęto w Rozporządzeniu Komisji UE 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r., które będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020r.

Oferowane urządzenia, zaprojektowane zgodnie z wymaganiami EKODESIGN, dzięki poszanowaniu energii i paliwa w znaczący sposób przyczynią się do poprawy jakości powietrza. Niestety, oznacza to również, że część urządzeń obecnie produkowanych będzie musiała zostać wyeliminowana ze sprzedaży. Dotyczy to zwłaszcza nieefektywnych, niskosprawnych kotłów o ponadnormatywnej emisji związków szkodliwych.

Odpowiadając na potrzeby rynku, uzupełniliśmy naszą ofertę o kotły 5. klasy, czyli takie, które są znacznie bardziej ekologiczne w porównaniu z ich poprzednikami. Coraz więcej miast, gmin i powiatów podejmuje decyzję o dofinansowaniu inwestycji modernizacji systemu ogrzewania. Zdarza się, że jednym z warunków otrzymania funduszy w ramach projektu jest wymiana kotła grzewczego na kocioł 5. klasy. W naszym sklepie znaleźć można kotły o różnej mocy i w różnych przedziałach cenowych.

Poznaj propozycje i ofertę naszego sklepu w kategorii kotły i piece!

Szeroki wybór produktów z kategorii: Kotły automatyczne na pellet (biomasę), Kotły automatyczne na ekogroszek, Kotły z ręcznym załadunkiem paliwa, Kotły serii Max, Ogrzewacze Pomieszczeń. 

Kotły gazowe cieszą się dużą popularnością użytkowników, którzy doceniają ich niski koszt eksploatacji i ekologiczność. Kotły na paliwa stałe należą zaś do najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Decydując się na ten model, możesz wybierać spośród 3 rodzajów, dostępnych w naszym sklepie: zasypywane ręcznie, półautomatyczne i w pełni zautomatyzowane. Pamiętaj - starsze modele kotłów na paliwa stałe zatruwają powietrze, warto je zatem wymienić na nowsze.